Stará verze | Mapa webu | Vyhledávání

EU projekt

Můžeme být spolu II

Realizované aktivity v období listopad 2009 – leden 2010

Úvodní seminář projektu (klíčová aktivita 01)

Na úvodním semináři ve dnech 13. – 15. listopadu 2009 jsme se celý pedagogický tým seznámili podrobně s projektem, všichni účastníci projektu si ujasnili svou roli a míru zapojení v projektu. Projekt jsme zahájili v prostorách školy a následně jsme vyjeli na hotel Stará pošta v Jeseníkách.
Vedoucí projektu prezentoval plánované aktivity i způsoby jejich naplnění. Tým vedení projektu stanovil pravidla vykazování práce i zásady platné pro pořizování materiálu i zařízení v rámci projektu.
Účastníci projektu byli seznámeni se zásadami publicity a prezentace projektu veřejnosti.

Highslide JS
Z pracovního setkání v Jeseníkách

V druhém pracovním dni bylo velmi důležité představení finanční části projektu a v odpoledním bloku jsme připravovali první výběrové řízení na techniku pro klíčovou aktivitu 08 – Interaktivní výuka a IT. V diskusi jsme si upřesnili skutečné potřeby materiálu a zařízení pro realizaci projektu.
Byly naplánovány kroky v aktivitách 02 – inkluzivní vzdělávání a 03 – nadaní žáci. Školní psycholog s třídními učiteli naplánovali komunitní kruhy jako první aktivitu pro práci na dobrém klimatu ve třídách.
V odpoledních hodinách jsme absolvovali relaxační vycházku do horské osady Rejvíz. Trochu odpočinku také není od věci a navíc byl opět prostor pro diskusi o projektu a nejen o něm.

Třetí den byl vyhrazen časovému harmonogramu jednotlivých aktivit a posledním bodem nabitého programu bylo zodpovězení dotazů a probrání nápadů, které se nám za uplynulé 2 dny zrodily v hlavách.


Inkluzivní vzdělávání (klíčová aktivita 02)

Pedagogové navrhli a se souhlasem zákonných zástupců zajistili testování nadaných žáků i další kontrolní vyšetření v poradenských zařízeních. Podle plánu re-edukací probíhají pod vedením speciálních pedagogů nápravy i konzultace s rodiči žáků. Byly vytypovány kompenzační pomůcky pro znevýhodněné žáky.

Highslide JS
Reedukace

Průřezová témata (klíčová aktivita 06)

V rámci multikulturní výchovy žáci školy pracují dlouhodobě na tématu Jiné kultury.
V jednotlivých předmětech se setkává s tématem celá škola a rozvíjí jej i formou výtvarných a literárních prací i předměty, jako je rodinná výchova, dějepis a zeměpis.

Jedním z důležitých výstupů byla tvorba sněhové mešity na sněhovém království na Pustevnách. Zde byl také prostor pro prezentaci projektu Můžeme být spolu II, což při vysoké návštěvnosti akce (v řádu 10 000 lidí) a přítomnosti regionálních i celostátních médií znamená velmi efektivní prezentaci.
Tato akce je také součástí aktivity 09 – volný čas a rodina.

Highslide JS
Mešita na Pustevnách

Interaktivní výuka + IT (klíčová aktivita 08)

Z prostředků projektu se podařilo vybavit moderní technikou celou počítačovou učebnu a postupně zvyšujeme interaktivitu procesu vzdělávání v jednotlivých třídách formou multimediálních racků. Počítačová učebna byla také vybavena moderním, bezpečnějším operačním systémem. Celý proces bude pokračovat pořízením 2 kusů interaktivních tabulí a zavedením využití interaktivních učebnic v některých předmětech.

Highslide JS
Učebna informatiky

V přípravě

Připravujeme 1. monitorovací zprávu o projektu.

Highslide JS
Kancelář projektu
Projekt Můžeme být spolu II

© Sedmikráska [ skola@sedmikraska.cz, (+420) 57 57 53 923 ]